Județul Suceava » Știri » Gheorghe Șoldan a fost alături de Dorin Goian la meciul său de retragere

Gheorghe Șoldan a fost alături de Dorin Goian la meciul său de retragere

Stadionul Areni din Suceava a retrăit marți, 24 Iunie 2025, atmosfera de altădată, cu tribunele pline, la meciul de retragere al fostului internațional Dorin Goian.

Gheorghe Șoldan a fost alături de Dorin Goian la meciul său de retragere

Președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Șoldan, a fost prezent la eveniment, pe care l-a descris ca fiind „o adevărată sărbătoare a fotbalului” și un cadou pentru toți sucevenii iubitori de sport.

Gheorghe Șoldan a lăudat cariera impresionantă și caracterul puternic al lui Dorin Goian, „un sportiv exemplar” și „un sucevean care ne-a făcut mândri pe toți”. Evenimentul a fost un prilej de bucurie, în care „fotbalul ne-a adunat din nou”, a mai spus președintele CJ, care, alături de colegi și prieteni, a participat la premierea unor foste glorii ale fotbalului sucevean.

Consiliul Județean Suceava a fost unul dintre susținătorii evenimentului, un sprijin cu atât mai important cu cât meciul a avut un caracter strict umanitar.

„Dorin a meritat cu prisosință acest meci de retragere, iar eu mă bucur pentru sprijinul oferit de Consiliul Județean Suceava,” a subliniat Șoldan.

Privind spre viitor, președintele Consiliului Județean și-a exprimat speranța pentru renașterea fotbalului local: „Îmi doresc ca Suceava să aibă din nou o echipă puternică, care să ne aducă iar, în număr tot mai mare, la stadion.”

Scroll to Top