Lucrările de semaforizare a uneia dintre cele mai aglomerate intersecții din orașul Siret vor demara în perioada următoare.
Anunțul a fost făcut de primarul Adrian Popoiu, care a precizat că, deși proiectul a fost aprobat de mai bine de doi ani, obținerea avizelor și procedurile tehnice au întârziat începerea efectivă a lucrărilor.
Acesta a avertizat că, în perioada următoare, se va înregistra un disconfort temporar în zonă, în special pe trotuarele din jurul bisericii din centrul orașului. La finalul proiectului, însă, intersecția va deveni mai sigură atât pentru pietoni, cât și pentru șoferi.



